LG Ultragear 27GS75Q-B, 27 inch (68.58 cm), IPS, QHD 2560×1440, 180Hz (O/C 200Hz), Black, 1ms(GTG), NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync, HDR10, Tilt/Height/Pivot Stand, HDMI, DP Gaming Monitor
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts on all Apple devices up to 20%
Sale_coupon_15
13 People watching this product now!
  • Pick up from the Woodmart Store
To pick up today
Free
  • Courier delivery
Our courier will deliver to the specified address
2-3 Days
Free
  • DHL Courier delivery
DHL courier will deliver to the specified address
2-3 Days
  • Warranty 1 year
  • Free 30-Day returns
Payment Methods:
Description
(as of Oct 17, 2025 05:04:01 UTC – Details)
From the manufacturer
Faster Movement. Closer to Winning. 27” UltraGear QHD IPS 180Hz (O/C 200Hz) gaming monitor27” UltraGear QHD IPS 180Hz (O/C 200Hz) gaming monitor
Rev up your gaming world with 200Hz O/C speed. Ignite your gameplay with a QHD resolution, IPS wide viewing angles, and a jaw-dropping 200Hz O/C refresh rate.
Upgraded speed. New standard. 27” UltraGear QHD IPS 180Hz (O/C 200Hz) gaming monitor | 1ms (GtG), HDR1027” UltraGear QHD IPS 180Hz (O/C 200Hz) gaming monitor | 1ms (GtG), HDR10
We have raised UltraGear’s speed standard to 200Hz. You can enjoy ultra-clear and smooth images with a 200Hz (O/C) refresh rate, which loads images 200 times in a second.
IPS 1ms (GtG)
Sharp image From any angle
27” UltraGear QHD IPS 180Hz (O/C 200Hz) gaming monitor 27” UltraGear QHD IPS 180Hz (O/C 200Hz) gaming monitor
HDR10 with sRGB 99% (Typ.) 27” UltraGear QHD IPS 180Hz (O/C 200Hz) gaming monitor | 1ms (GtG), HDR1027” UltraGear QHD IPS 180Hz (O/C 200Hz) gaming monitor | 1ms (GtG), HDR10
Technology for flawless gaming 27” UltraGear QHD IPS 180Hz (O/C 200Hz) gaming monitor | 1ms (GtG), HDR1027” UltraGear QHD IPS 180Hz (O/C 200Hz) gaming monitor | 1ms (GtG), HDR10
Gamer-centric design 27” UltraGear QHD IPS 180Hz (O/C 200Hz) gaming monitor | 1ms (GtG), HDR1027” UltraGear QHD IPS 180Hz (O/C 200Hz) gaming monitor | 1ms (GtG), HDR10
200Hz Refresh Rate & 1ms MBR – Gear up for smooth gameplay at up to 200Hz refresh rate and 1ms GtG. The faster speed and smoother action lets you respond quickly to opponents and stay a step ahead of the competition.
Customers say
Specification
Overview
Processor
Display
RAM
Storage
Video Card
Connectivity
Features
Battery
General
Customer Reviews
0 reviews
0
There are no reviews yet.
Be the first to review “LG Ultragear 27GS75Q-B, 27 inch (68.58 cm), IPS, QHD 2560×1440, 180Hz (O/C 200Hz), Black, 1ms(GTG), NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync, HDR10, Tilt/Height/Pivot Stand, HDMI, DP Gaming Monitor”